Hizmetlerimiz

Chip tuning’in yanında diğer yazılım hizmetlerimizden de ekonomik fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

DPF (DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ) ÇÖZÜMLERİ

Kurum partikülleri partikül filtresinin kanalları içerisinde birikir. Sistem filtrenin tıkanmasını önlemek için düzenli aralıklarla kendi içinde temizleme yapar (rejenerasyon).

Filtre bir süre sonra tamamen dolar. Rejenerasyon işe yaramaz hale gelir. Filtre içindeki aşırı kurum motor performansının da düşmesine neden olur. Parçanın değişimi gerekli hale gelir fakat bunun da maliyeti oldukça yüksektir. Bu noktada partikül filtresi için yükleyeceğimiz yazılım ile çözümümüz oldukça ekonomik olacaktır. Üstelik yeni yazılım ile emisyon değerleriniz değişmeyecek ve çevreye duyarlı şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz.

EGR VALFİ ÇÖZÜMLERİ

Egr valfi egzoz gazı devirdaim işlemine kumanda etmek için kullanılır. Emme manifolduna gönderilecek egzoz gazı miktarını egr valfi ayarlar. Direkt olarak egzoz gazlarına maruz kaldığı için zamanla biriken kurum tıkanmaya sebebiyet verir ve valf işlevini görmez hale gelir. Bunun sonucu olarakta rolantide bozukluk, aracın çekişinde düşüklük, sarsıntılı çalışma, gaz yememe ve motorun geç tepki vermesi gibi durumlar meydana gelir.

EGR VALFİ için özel düzenlenmiş yazılımın aracınıza yüklenmesiyle hızlı ve ekonomik çözüme ulaşmak mümkündür.

ADBLUE ÇÖZÜMLERİ

Dizel motorlu araçların oluşturduğu egzoz salınımını azaltmak için kullanılan %32.5 üre ve %67.5 saflaştırılmış sudan oluşan su bazlı üre çözeltisine Adblue denilmektedir.

Artık birçok dizel motorda bu teknolojiye yer veriliyor ve belirli aralıklarla tekrar doldurulması gerekiyor. Araçlardaki AdBlue tüketimi yakıtın ortalama %6’sı kadardır. Bu da ekstra bir maliyet demektir.

Adblue’nun ayrı bir deposu vardır. SCR sistemine (Seçici Katalitik İndirgeme) püskürtülerek emisyon değerlerinin düşmesi hedeflenir. AdBlue sıvısının kullanıldığı SCR sistemi kompleks bir sistemdir ve sıkça arızalanmaktadır. Diğer emisyon azaltıcı sistemlerde olduğu gibi tamir/bakım maliyetleri oldukça yüksektir ve uzun sürelidir.

AdBlue sistemi için düzenlenmiş yazılım uygulaması ile sistemin çalışmasını kapatmak ve buna bağlı arıza lambalarını söndürmek, emisyon değerlerini etkilemeden hızlı bir şekilde çözüme ulaşmak mümkündür.

DTC/HATA KODLARI

DTC, diagnostic trouble code’un kısaltmasıdır. P ile başlayan dört haneli kodtur (PXXXX). Aracın ecu’suna bağlı parçalarda arıza olmamasına rağmen bu kodlar çıkabilmektedir. Silinemeyen, kalıcı olan hata kodları kaldırılarak DTC sorunları çözülür.

HIZ LİMİTÖRÜ EKLEME/KALDIRMA

Günümüz araçlarının hızları elektronik olarak kısıtlanmaktadır. İstek üzerine bu limitler kaldırılabilmekte veya belirleyeceğiniz limiti aşmaması sağlanabilmektedir.

Limit kaldırma işlemi sadece özel araçlar içindir. Okul taşıtlarına ve ticari araçlara uygulama yapılmamaktadır.

SWİRL / FLAPS

Emme manifoldunda bulunan flaps sistemi (manifolt klapesi) zamanla bozularak yüksek onarım maliyetleri ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada sistemin çalışması yazılım ile kapatılarak hızlı ve ekonomik çözüme ulaşılır.

START STOP

StartStop sistemi çoğu araçta içeriden devre dışı bırakılabilen fakat her yeni çalıştırmada tekrar aktif olan, bir çok araçta da stabil çalışmayan bir uygulamadır. Sistemden sıkılan ve her seferinde devre dışı bırakmak istemeyen kullanıcılar için StartStop sistemini aracınızdan tamamen kaldırabiliyoruz.